Mahsun Kırmızıgül: İnsanların acılarına kamerasız ortak olun

Mahsun Kırmızıgül, 11 vilayette büyük yıkıma yol açan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki zelzelelerin akabinde soluğu afet bölgesinde almıştı. 21 gün zelzele bölgesinde kalıp, Ahbap Derneği koordinesinde yardım çalışmalarına katılan 53 yaşındaki sanatçı, iki hafta evvel İstanbul’a dönmüştü.

Mahsun Kırmızıgül, geçtiğimiz günlerde yine sarsıntı bölgesine gitti. Sanatçı, toplumsal medya hesabından yayınladığı bildiri ile yardım davetinde bulundu:

“Sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlara baş sıhhati diliyorum. Sarsıntının vurduğu Adıyaman’a geldik tekrar. Burada hayatta kalma savaşı motamot devam ediyor. Büyük felaketten kurtulan, her şeyini kaybeden fakir halk, bu kere yağmurla uğraşıyor. Bu koşullarda ayakta durmak çok sıkıntı. İnsanların dayanışmaya ve sizlerden gelen yardıma gereksinimi var.”

Mahsun Kırmızıgül, son olarak yardımlarını ‘göze sokarak’ yapanlara toplumsal medya hesabından reaksiyon gösterdi. İnsanların acılarına ‘kamerasız ortak olunması’ gerektiğini kaydeden Kırmızıgül, sarsıntı bölgesindeki halkın bu tıp davranışlardan nefret ettiğini de aktardı.

Mahsun Kırmızıgül’ün paylaşımı şöyle:

“Depremde çaresiz kalan onurlu beşerlerle, yetim çocuklarla klip, fotoğraf, görüntü çekenlerden halk nefret ediyor. Şu asrın felaketinde bile yardımları insanların gözüne sokarak yapıyorsunuz. Ayıptır. Yahu bir gün de insanların acılarına kamerasız ortak olun. Samimi ve dürüst olun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir