Kurtulmuş’tan sert açıklama: Türkiye’nin bütünlüğüne karşı saldırı!

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, A Haber canlı yayınında soruları yanıtladı.

İşte Kurtulmuş’un açıklamalarından satır başları:

(TTB Başkanının gözaltına alınması) Türkiye’de insanların siyasi görüşleri farklı olabilir lakin sonuçta ortak kıymetlerimiz var. Bunlardan bir tanesi TSK. TSK’dan diğer partilerin silahlı kuvveti yok. Münasebetiyle hepimizin Türkiye’nin birliğini koruyacak göz bebeğimiz üzere muhafazamız gereken bir TSK kelam konusu. Hele hele bu ortamda bu coğrafyada Türkiye’nin güçlü olarak ayakta istenmediğini bir bölgede güçlü bir ordumuz olmalı ve bunun yıpratılmaması gerekir.

Bu iftirayı Türkiye düşmanları yapsa dikkat almaz geçersiniz ancak sonuçta Türkiye kıymetli bir meslek kuruluşunun başkanı olan böylesine bir iftiranın tarafı olması TSK’yı yıpratmaya kalkması asla kabul edilemez. Bu makul değil yasa dışı bir hal değil birebir vakitte Türkiye’nin bütünlüğüne karşı taarruzdur. TSK’yı bu iftiralarla yıpratmak kime hizmet edecektir. Kabul edilemez esasen soruşturmalar başlamış durumda. Bunlardan sonra nihai bir karar verilecektir.

Burada CHP yeri geldiği vakit Cumhuriyetin sahibi olduğu tez içerisine giriyor. Nasıl olurda Türkiye’nin ortak kıymeti olan TSK’yı yıpratacak bu kampanyaya CHP’li vekiller takviye verir. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Bu yıpratma kampanyası belirli mağfiller tarafından ortaya çıkan gündeme getirildiği aşikardır.

‘İYİ PARTİ DEĞERLİ BİR İMTİHANLA KARŞI KARŞIYA KALACAKTIR’

(Başörtüsü – Akşener’in açıklaması) Zaten fiilen Türkiye’de başörtüsü sorunu yoktur. Başörtüsü düşmanlığı bütünüyle çöp kutusuna atıldığı aşikardır. CHP’nin Genel Başkanı gece yarısı bir tweet atarak kanun teklifi yaptı. Kılıçdaroğlu madem samimi anayasal olacak çözelim. Binlerce insanın hayatını mahvetmiş bir zulümden bahsediyoruz. Bu zulmün tekrar hortlamaması için haydi buyrun hodri meydan anayasa değişikliğiyle bu işi çözelim. İBurada CHP’ye de misyon düşüyor. Sayın Akşener’in dünkü söylediklerinden sonra da İYİ Parti de bu başörtüsü sıkıntısında değerli bir imtihanla karşı karşıya kalacaktır. 

Başta MHP olmak üzere öteki partilerle müzakere süreci olur. İzlediğimiz prosedür tüzeldir. Şayet bu bahis referanduma giderse halkımızın büyük çoğunluğu buna dayanak verir.

Seçim takvimi oburdur, bu referandum takvimi öteki olarak ele alınmalıdır.

(Muhalefetin adayı) Bunu tespit etmek bize düşmez. Bizim adayımız muhakkaktır. Karşı tarafın asıl problemi tek sorunu adaylık değildir. 6’lı masa için 6+2 de (HDP-FETÖ) diyebiliriz temel sorunu nasıl siyaset izleyecekleri… Millet Ahmet mi Mehmet mi bunun üzerinde durmuyor. Politikan ne olacak bunu merak ediyor.

Fikirleri ortak noktada bulunmayan koalisyon var. Zorlukları aday belirleyememek değil,  bir istikamet belirleyememektir.

Kılıçdaroğlu’nun kendi adaylığını çok istediği aşikardır. Kılıçdaroğlu’nun adaylık konumundan geri adım atacağını sanmıyorum. 

(Danıştay’dan mesleğe dönüş kararı) Türkiye’nin FETÖ’yle gayreti politik bir problem değil, ulusal bir sorundur. Türkiye artık darbeler devrini geride bırakmıştır. Çabucak her alanda varlığını pekiştiren bir örgütte bahsediyoruz. Çok çok büyük kısmı tasfiye edildi. Kriptolarla da çaba edilmesi lazım.

‘SON DERECE OLUMSUZ BİR TABLODUR’

(Tuzla’daki açılışta gerginlik) Oradaki halleri, davranışları kınıyoruz. Herkesin fikir özgürlüğü var demiyor muyuz. CHP’nin farklı sesler duymak istemediğini ortaya koyan bir davranış halidir. Birtakım itiş kakışın küfürlerin olması çok ayıptır. Düşmanlık lisanı kimseye yarar sağlamaz. CHP’ye yarar sağlamaz. Şiddetle kınıyorum, son derede olumsuz bir tablodur. Acı bir tablodur.

‘MUHTEŞEM BİR ŞÖLEN OLACAK’

(Türkiye’nin Yüzyılı) Özellikle 2 alanda çok kuvvetli bir zihniyet gerçekleştirdi AK Parti. Birincisi vesayet siyasetini ortadan kaldırdı. İç ve dış vesayet büsbütün tasfiye edildi. İkincisi ise yapamayız duygusu ortadan kalktı. Bu 20 yılın özeti bu iki zihniyet ihtilalini ortaya koydu. Bir kere dahi olsa AK Parti’ye oy verenlerin oranı yüzde 68’dir. Türkiye’nin yeni bir periyoda başlangıcıdır. Yeni bir vizyondur. Geçmişle ilgili bir şey söylemektense geleceğe dönük konuşan bir vizyon. Türkiye Yüzyılı olacak? Bütün bunları ortaya koyan vizyon olacak. Türkiye Yüzyılı bir partinin değil milletin bir vizyonudur. Ayrıntıları Cumhurbaşkanımız paylaşacak. Harika bir şölen olacak.

‘GELİP GELMEMELERİ ONLARA KALMIŞ’

(Kılıçdaroğlu ve Akşener’e Togg daveti) Davetler içtenlikle yapılmıştır. Gelip gelmemeleri onlara kalmış.

Togg’un ortaya çıkması çok büyük muvaffakiyet. Şayet ihtilal otomobilleri ortaya çıkmış olsaydı Türkiye’nin 2-3 tane araba markası olurdu. Büyük ihanetlerin olduğu sanayi tarihinden bahsediyoruz. Süratli trenler büyük bir muvaffakiyettir lakin keşke 30 yıl evvel yapılabilseydi. Lakin vesayet odaklarını yıkabildik fakat yenerek Türkiye bu noktalara gelebilmiştir. Türkiye daha da ileriye gidecektir. Tebriklerimizi, teşekkürlerimizi iletmek lazım. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşvikleri için şükranlarımızı iletiyoruz. Bu bir partinin değil Türkiye’nin başarısıdır.

(İsveç) Türkiye bu söylediklerin blöf yapmıyor. Terörle uğraşı hayatidir. Uygulamaya bakacağız. İsveç’te siyasi ofisler çalışmaya devam edecekler mi etmeyecekler mi? Türkiye kelamının eri bir ülkedir. Temel olan onların kelamlarının pratikteki uygulamalarını görmek lazım. 

(Yeni takviye paketleri gelecek mi?) Alım gücünü artıracak önlemler almaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir