İSPARK’ta otopark ücretlerine yüzde 60 zam

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nde, İSPARK tarafından işletilen otopark fiyatlarına yüzde 60 artırım yapıldı.

İBB Meclisi aralık ayı toplantısının dördüncü oturumu, Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında Saraçhane’deki belediye binasında gerçekleştirildi.

Meclis toplantısında 2023 Yılı Fiyat Tarife Teklifleri kapsamında, İSPARK otopark fiyatlarına artırım konusu görüşüldü.

İBB idaresi, İSPARK otopark fiyatlarına yüzde 100 artırım isterken, kurullar tarafından teklif revize edilerek yüzde 60 artırım yapılması uygun görüldü.

Bu kapsamda kapalı katlı otoparklar ve açık otoparklarda, Beşiktaş, Beyoğlu, Fatih, Kadıköy, Şişli, Üsküdar, Ataşehir, Bakırköy, Beykoz, Bayrampaşa, Bahçelievler, Eyüpsultan, Güngören, Kartal, Kağıthane, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Zeytinburnu, Tuzla ve Ümraniye’de araçlar için 1 saate kadar olan fiyat 17,50 liradan 28 liraya yükseltildi. Tıpkı ilçelerde yol kenarı otoparklarında da araçlar için 1 saate kadar olan fiyat 18 liradan 28 liraya çıkarıldı.

Kapalı otoparklarda saat fiyatı 20 liraya yükseldi

Kapalı katlı otoparklar ve açık otoparklar ile yol kenarı otoparklarında Adalar, Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Başakşehir, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece, Sancaktepe, Silivri, Sultangazi, Sultanbeyli ve Şile ilçelerinde 12,50 lira olan 1 saatlik park fiyatı 20 liraya yükseltildi.

İSPARK taksi duraklarında ise taksilerin giriş çıkışları 5,50 liradan 8 liraya, 1 gün beklemesi ise 21 liradan 33 liraya çıkarıldı. Tarife, 1 Ocak 2023’ten itibaren geçerli olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir