HDP’nin aday çıkarmama kararını duyan Babacan’dan dikkat çeken ifadeler: Bu görseli görmek lazım

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine haftalar kala ittifak çalışmaları da sürat kesmeden devam ediyor. HDP’nin de dahil olduğu Emek ve Özgürlük İttifakı, bugün seçimlere yönelik uygulayacakları stratejiyi açıkladı.

“ADAY ÇIKARMAYACAĞIZ”

Seçimde ittifak olarak aday çıkarmayacaklarını duyuran HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan “Demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerin gerçekleşmesi için, yoksulluğa, yolsuzluğa, talana ve ranta dayalı bir idaresi sürdürmüş olan bu iktidardan hesap sorma konusunda oldukça kararlıyız. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday çıkarmayacağız.” sözlerini kullandı.

“KAZANMA BAHTIMIZ YÜKSELECEKTİR”

Bu açıklamanın akabinde gözlerin çevrildiği 6’lı Masa’dan ilk yorum DEVA Partisi önderi Ali Babacan’dan geldi. Katıldığı bir yayın sırasında sunucunun ortaya girmesiyle Emek ve Özgürlük İttifakı’nın kararını duyan Babacan, “Tabii. Ben zati demiştim. Buradaki yarış Kılıçdaroğlu ve Erdoğan ortasında olacak. Münasebetiyle ne kadar çok parti Kılıçdaroğlu’na dayanak verirse kazanma talihi yükselecektir. İkili bir seçim oluyor, bu görseli görmek lazım.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir