Futbol efsanesi Sinisa Mihajlovic hayatını kaybetti

Eski futbolcu ve teknik yönetici Sinisa Mihajlovic kansere yenik düşerek 53 yaşında ömrünü yitirdi.

İtalyan basınında çıkan haberlerde, bir müddettir lösemi tedavisi gören eski futbolcu ve teknik yöneticinin, bugün ömrünü yitirdiği belirtildi.

Mihajlovic’in ailesinin, Sırp teknik adamın mevt haberini İtalyan ANSA ajansına doğruladığı aktarıldı.

Kariyerinde Roma, Sampdoria, Lazio, Inter üzere İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) kadrolarının formasını giyen, Sırbistan Ulusal Grubu’nun yanı sıra, yeniden İtalya’da Fiorentina, Sampdoria, Milan, Torino ve son olarak Bologna kadrolarını çalıştıran Sinisa Mihajlovic’e birinci olarak Temmuz 2019’da lösemi tanısı konulurken, genç teknik adam aldığı tedavilerle 2020 yılında hastalığı atlattığını açıklamıştı.

Mihajlovic, bu yılın Mart ayında o devir çalıştırdığı Bologna Kulübünde harika bir basın toplantısı düzenleyerek “Sinsi” olarak tanımladığı hastalığın tekrar nüksettiğini duyurmuştu.

Mihajlovic, “Her vakit olduğu üzere açık oynuyorum. Hastalıktan sonra periyodik tahlillerim yapılıyordu. Son tahlillerde alarm zilleri kelam konusu. Hastalığın tekrar ortaya çıkma riski olabilir. Bunu önlemek için tedavi sürecinden geçmem gerekecek. Bu sefer önden davranacağım. Bu hastalık, benim üzere bir rakiple karşılaşmak için çok hamasetli.” tabirlerini kullanmıştı.

 Ölümü büyük kedere yol açtı

Futbol mesleğinin büyük kısmını İtalya’da geçiren Mihajlovic’in mevti ülkede iş, spor, siyaset dünyasında büyük kedere yol açtı.

İtalyan basını, Mihajlovic’in vefatıyla memleketler arası futbol topluluğunun değerli bir figürün kaybettiğini yazdı.

İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani de Sırp teknik adamın vefatı hasebiyle Twitter hesabından paylaştığı taziye iletisinde, “Büyük bir adam, büyük bir savaşçı. Onu, İtalya’da futbol oynamış güçlü bir Sırp futbolcu olarak hatırlayacağız. Ailesini sevgiyle kucaklıyorum. Hoşçakal Sinisa, huzur içinde uyu.” sözlerini kullandı.

Mihajlovic’in son olarak çalıştırdığı Bologna Kulübü de toplumsal medyadan, “Hoşçakal Hocam, her vakit kalbimizde yaşayacaksın” paylaşımında bulundu.

Mihajlovic için Fiorentina, Lazio, Milan ve Inter kulüpleri de taziye bildirisi paylaştı.

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) İdaresi de futbolun ikonu olarak tanımladığı Mihajlovic’in vefatından derin ıstırap duyulduğunu bildirdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir