DOSABSİAD’dan ‘eşitlikçi politika’ vurgusu

BURSA (İGFA) – İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Bayanlar Günü etkinliğinde konuşmacı olarak yer alan Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Endüstrici ve İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu Lideri Nilüfer Çevikel, bayanların iş dünyasındaki değerine vurgu yaptı.

Ayrıca Lider Çevikel, İstanbul Ticaret Üniversitesi öğretim vazifelisi Doç. Dr. Sabri Öz’ün moderatörlüğündeki bayanlar günü özel yayınına ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakleriyle, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Türkiye ile Güçlenen, Türkiye’ye Güç Veren Kadınlar’ programında da yer aldı.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ümmihan İşoğlu’nun da bulunduğu aktiflikte konuşmacı olarak yer alan Çevikel, iştirakçilerle iş dünyasındaki deneyimlerini paylaşırken, bayanların varlığının yalnızca iş hayatını zenginleştirmekle kalmadığını, tıpkı vakitte yeni bir perspektif ve yenilik getirdiğini belirtti.

Kadınların her alanda farkını ortaya koyan güçlü bireyler olduğunu vurgulayan Lider Nilüfer Çevikel, “Bu özel gün, bayanların dünya üzerindeki varlığını, muvaffakiyetlerini ve çabalarını hatırlamak için bir fırsat. Zira bayanlar, her alanda farkını ortaya koyan, hayatın şekillenmesinde ve toplumun ilerlemesinde kritik rol oynayan güçlü ve bedelli bireylerdir. Türkiye’de birçok sivil toplum kuruluşunda lider olarak misyon almak benim için yalnızca bir unvan değil, tıpkı vakitte bayanların gücünü ve potansiyelini ortaya koymanın da bir yolu. Bayanların iş dünyasındaki varlığı, yalnızca iş hayatını zenginleştirmekle kalmaz, tıpkı vakitte yeni bir perspektif ve yenilik getirir. Ben de iş dünyasında bir bayan teşebbüsçü olarak, mesleğim boyunca birçok eşsiz tecrübe yaşadım. Bu deneyimlerin kimileri zorluklarla dolu olsa da inanıyorum ki her zorluk, bize daha da güçlenmemiz için bir fırsat sunar. Bugün hala karşılaştığımız kimi mahzurlar var. Dünyada yaşanan toplumsal cinsiyet eşitliği sorunu çözülmediği sürece, bayanların iş ömründe tam potansiyeline ulaşması mümkün olmayacaktır.” sözlerini kullandı.

Çevikel’e manalı güne olan katkıları ve takviyelerinden ötürü teşekkür plaketi takdim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir