“Devri sabık yaratacak ve hesap soracağız”

Sakarya’da Demokrat Parti’nin 13.olağan Vilayet kongresi yapıldı. Genel lider Gültekin Uysal, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ve kalabalık bir biçimde partililerin katıldığı kongrede vilayet başkanlığına Zafer Adalet, oybirliği ile seçildi. Altılı Masa vilayet liderlerinin eksiksiz katıldığı kongre demokrasi şöleni biçiminde geçti.

“SOYGUN, TALAN, VURGUN SİSTEMİNİ KURDULAR”

Sakarya’da Demokrat Parti’nin 13.olağan vilayet kongresinde, iktidarı eleştiren Demokrat Parti Genel Lider Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, şöyle konuştu;

“2023’te hoş günleri daima birlikte göreceğiz. Bu türlü hayal ediyoruz. Hayal edildikçe gerçekleşir. Biz de gerçekleşecek olan bu hayale umutla koşuyoruz. Kır atın süvarisi Gültekin Uysal ile birlikte iki yıla aşkın bir vakittir Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Hayalimiz var. Çocuklarımızın geleceğini çaldılar. Torunlarımızın geleceğini ipotek altına aldılar.

Ülkemizi Moğol istilasından, daha büyük bir istilaya yağma ettiler. Soygun, talan, vurgun nizamını kurdular. Çaldıkça çaldılar, soydukça soydular. Ahlâksızlıkta hudut tanımadılar. 6 yaşındaki çocuğa utanmadan tecavüz edilip, sahip çıktılar. İşte bu türlü bir devirde, kıratın süvarisiyle nasıl 7 Ocak 1946 yılında, demokrasi için, adalet için, hukuk için, ‘yeter artık kelam milletin’ dediysek, artık tekrar kâfi artık kelam milletindir diyoruz.”

“KORKUTMAK İSTİYORLAR, BASKI ALTINA ALMAK İSTİYORLAR”

“İnançla, imanla yolumuza devam ediyoruz” diyen Enginyurt, “Korkutmak istiyorlar. Baskı altına almak istiyorlar. Zindanları gösteriyorlar. Gece yarıları tutukluyorlar, tehdit ediyorlar, satın alıyorlar. Lakin Allah’a hamd olsun ki, demokratları satın alacak paraları da yok, güçleri de yok” tabirlerini kullandı.

“RÜŞVETÇİLERDEN HESAP SORACAĞIZ”

Hırsızlardan ve rüşvetçilerden hesap soracaklarını lisana getiren Enginyurt, “17/25 Aralık da 700 bin dolar saati rüşvet diye alan hırsızlardan, hesap sormazsak namerdiz. Biz, kocasının şirketinden bakanlığını soyanlardan hesap soracağız. Biz, milletin anasına küfreden 5’li çeteye ihanet edenlerden hesap soracağız. Demokratlar olarak, genel liderimiz Gültekin Uysal’ın tabiriyle, kelam verdik. Evresi sabık yaratacak ve hesap soracağız” halinde konuştu.

“PENSİLVANYA’DAKİ SÜMÜKLÜ İÇİN AĞLAR, GÖZYAŞI DÖKERDİ”

İktidarın korkmaya ve saldırmaya başladıklarını tabir eden Enginyurt,  şöyle devam etti;

“Maklubeci bir vekil var. İşi gücü Maklube yerdi evvelce. Pensilvanya’daki sümüklü için ağlar, gözyaşı dökerdi. Türkçe Olimpiyatları’nda ‘Hocam ne olur geri dön’ diye yırtınırdı. Genel liderimize lisan uzatmış diyor ki, ‘Menderesin yolundan gidenler, partisinden gidenler, zerre kadar onuru varsa o altılı masayı terk etsin’ diyor. Onurdan, haysiyetten bahsedene bakar mısınız. Memlekette her türlü yağmayı, her türlü adaletsizliği, her türlü hukuksuzluğu tesis etmişler. Bize onurdan bahsediyorlar. Memlekette soygunu, vurgunu, talanı resmi hâle getirmişler. Bize onurdan bahsediliyorlar. Gece yarısı bayanları arttan kelepçelemekten utanmıyorlar. Bize onurdan bahsediyorlar. 6 yaşından beri çocuğa tecavüz edene 15 yıldan beri ses çıkarmamışlar. Bize onurdan bahsediyorlar. Haydi ‘lan’ oradan Bekir, bizdeki onurun zerresi sende olsa adam olursun adam”

“‘ADAMA’ LAF SÖYLENMEZ”

“Bakana laf söylenir miymiş, devleti temsil ediyormuş. Bu nasıl devleti temsil etmek. Gurursuz demek sizde, ahlâksız demek sizde, bayana sürtük demek sizde. Öğretmene çapulcu demek sizde. Millet İttifakı’na illet-zillet, Fetöcü, PKK’lı demek sizde. Biz hakkımızı arayınca efendim devlet adamına laf söylenirmiş mi. Devlet adamına laf söylenmez hakikat diyorsun. Lakin devlet adamı adam olursa laf söylenmez.”

“30 NİSAN’DA SEÇİM VAR”

“Son günlerde çıldırdılar. İşveren bilhassa çıldırdı. Genel liderin tabiriyle ‘Tarkan zora girdi’ ne varsa dağıtmaya başladı. EYT’ye veriyor. KYK’ya borçları ödüyor. Hani bay Kemal’in tabiriyle, bay Kemal ne dediyse yapıyor. Yapmaya da devam ediyor.

Genel liderimiz bir paylaşım yaptı. Dedi ki, ’30 Nisan da seçim var’ tekrar geçenlerde ‘pirinç günü’ yaptılar sarayda. Doğum günü de pilav günü yani. Bu türlü 10-15 günde bir ortaya geliyorlar. Muhakkak ki orada anlaştılar. 30 Nisan’da seçim var. Niçin bir an evvel yapayım istiyor. Paraları basıyor. Yurtdışından ne varsa, ne geldiği aşikâr olmaksızın getirtti.

Neyi sattığı aşikâr değil, neyi ipotek ettiği muhakkak değil. Ne varsa getiriyor. ‘Katil’ dediği Birleşik Arap Emirlikleri’nden getiriyor. ‘Şerefsiz’ dediği Arabistan’dan getiriyor. ‘Terörist’ dediği İsrail’den getiriyor. Dört parmağı gözümüze soktu Rabia diye. Mısır’dan da getiriyor, Sisi’den.

Şevki Yılmaz vardı. Şu bitişik vilayetin vekili. ‘Ne varsa satın, ne varsa yağmalayın, bu seçimi ne yapıp edin, kazanın’ demişti. İşte onu yapmak için ne varsa satıyor. Tek dertleri seçimi kazanmak. ‘Kazanamazsak gelenler düşünsün’ diyorlar. ‘Kazanırsak da nasılsa alıştılar bizim götürmemize, biraz daha götürürüz’ diyorlar. Fakat emin olun ne yaparlarsa yapsınlar, kaybedecekler. Kâfi ki, biz inanalım, kâfi ki, bu memleketin insanı beşersin.”

“HDP KİMİN YANINDAYDI”

HDP’nin Altılı Masa’da yanlarında olduğu tenkitlerine de karşılık veren Enginyurt, şunları söyledi;

“Efendim neymiş, ‘Bu Millet İttifakı’na inanmayınız, bunların yanında HDP varmış. Bunların yanında PKK varmış’ ayıptır, yazıktır, günahtır. HDP kimin yanında, 29 Ekim’de Habur da çadır mahkemelerini kurarken, HDP kimin yanındaydı. Diyarbakır’da Şivan Perwer ile megri megri diye türkü çağırırken, HDP kimin yanındaydı. Apo denen kanlı katile, İmralı’dan Kandil’e, Kandil’den İmralı’ya mektup gönderen  HDP kimin yanındaydı. Salih Müslüm diye haine Dolmabahçe Sarayı’nda kırmızı halı ile karşılarken HDP kimin yanında idi.

Apo denen katile, İstanbul seçimlerinde, ‘Binali Yıldırım’a oy verin’ dedirtirken HDP kimin yanındaydı. HDP bizim yanımızda değildi, HDP Tayyip Erdoğan’ın yanındaydı. Fakat Tayyip Erdoğan o denli bir adam ki, kendisinin yanında olursan bir sorun yok. Karşıya selam verirse PKK’lı.”

“HDP İLE BİREBİR MASAYA OTURDU”

“Maklubeci vekil geçen ne yaptı. Mecliste HDP ile birebir masaya oturdu. Ne dediler, ‘HDP anayasal parti, meşru parti, ne var bunda’ dediler.  İşlerine gelince legal, anayasal parti oluyor. İşlerine gelmeyince de HDP, PKK oluyor. Ve HDP,  PKK’sı Altılı Masa’nın ardında duruyormuş.”

“ALTILI MASA’NIN ARDINDA, MAVİ GÖZLÜ DEV ADAM VAR”

“Altılı Masa’nın ardında duran biri var. Altılı Masa’yı yürekten destekleyen biri var o da, Sarı saçlı mavi gözlü dev adam Mustafa Kemal Atatürk’tür. Onun için bu Altılı Masa’ya söylenen her şeyi elinizin zıddıyla itin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir