CHP’den ‘çifte okey’ göndermeli reklam

Daha evvel sahibinden.com, ekşi kelamlık üzere sitelere reklam veren CHP, bu kere emeklilerin ekseriyetle okey oynamak için girdikleri Mynet sitesine reklam verdi.

Reklamda, “Emeklilere ikili okey! Kurban Bayramı’nda çift ikramiye ile 15 bin TL yatıracağız” tabirleri kullanıldı.

KILIÇDAROĞLU EMEKLİLERE SESLENMİŞTİ

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçen ay Twitter hesabından bir görüntü paylaşmış, emeklilere yönelik açıklamalarda bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu, “Hep geçmişi yad etmenizi istemiyorum, yaşayın istiyorum” notuyla paylaştığı görüntüde şunları söylemişti:

“Sevgili halkım bugün hepinize değil 15 milyon emekliye sesleneceğim. Devlet emeklileri yıllardır yoksulluk altında yaşamaya mahkum etti. İsmine yaşamak denirse tabi. Yıllarca bu ülkeye çalışmış, prim ödemiş, bedel kazandırmış insanlarımız ekonomik baskıyla meskenlere kapatıldı.

Gençler bilmeyebilir, geçmişte emekliler ikramiyeleriyle kendilerine mesken alırlardı. Emeklilik çalışmakla geçen bir ömrüm mükafatıydı. Artık bırakın mesken almayı, emeklinin maaşı mesken kirasına dahi yetmiyor. Emekli torununu görünce içi burkuluyor. Niçin? Cebine koyacak harçlık yok diye.

Hatırlayacaksınız, sizin için iki ikramiye savaşını ben verdim. Yıl şimdi 2015’ti. Bayramlarda iki ikramiye demiştim. Lakin yapılanlar bizim söylediğimizin çok lakin çok geride kaldı. Zati bunların huyunu bildiğim için savaşmak zorundaydım.

Artık sizin taleplerini değil, iktidara gelince şahsen yapacaklarımızı söylemek için karşınızdayım.

Emekli kardeşlerim hoş haber şu: Hakkınız olanı alacaksınız, bu bir.

Şu andan itibaren emeklilerin bayram ikramiyesi taban fiyat kadar, yani yeni meblağla 8.500 liradır. Şu andan itibaren diyorum. Zira bu ramazan bayramı da buna dahildir. Misyona gelir gelmez yapacağımız yasal düzenlemeyle emekli bayram ikramiyeleri taban fiyatın altına asla düşmeyecek. O denli yalnızca torunlardan konuşmanız içime sinmez. Hayatı da yaşayın istiyorum. Sevdiklerinize, ailelerinize feda ettiğiniz şu kısa hayattan biraz da keyif alın istiyorum.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir