Canlı yayında tarih verdi: Altılı Masa adayını ne zaman açıklayacak?

CHP Genel Lider Yardımcısı Bülent Tezcan, katıldığı bir televizyon programında bir müddettir merak edilen “6’lı masanın adayı ne vakit açıklanacak?” sorusuna cevap verdi.

tv100’de konuk olduğu programda konuşan Tezcan, 6’lı masanın çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek “Adaylık açıklamasından evvel ortak siyasetleri belirleyecek ortak komite var. 9 ana başlıkta 72 alt başlıkta çalışmalarını sürdürüyorlar. Aralık ayı sonu yahut Ocak ayı başında tamamlamayı planlıyorlar Cumhurbaşkanı adayı da tıpkı periyotta açıklanacak” dedi.

Tezcan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Genel Liderin dönüp kendi ülkesindeki mahkemeler karar vermedi, duruşma var diye yargılanması, ipe çekilmesi yanlışsız olmaz. 3 saatlik yol, çıktı geldi. Ben bu sorun üzerinden yaratılan duygusal yansıyı anlıyorum. Buradan genel lidere yönelik bir sonuç çıkarma yanlışsız değil. Ana muhalefet lideri sağ duyulu, suhuletle ve ciddiyetle hareket etmesi gerekir.

“Altılı masa kimi aday gösterse kazanır”

Altılı masa kimi aday gösterirse kazanır. Altılı masa kararını verir, planını yapar. HDP’nin oyları değerli. Bunu reddetmek gerçek değildir. Altılı masa aday belirlerken Türkiye’nin bütün hassasiyetlerini dikkate almak zorundadır ve alacaktır.

“İmamoğlu genç ve dinamik bir siyasetçidir”

( Ekrem İmamoğlu aday olacak mı? sorusu) Ben bunu söylemeye mezun değilim. Bunu söylemeye kimse mezun değil. 2024’e kadar misyonunun başında. ‘ Ekrem İmamoğlu kesin aday değil mi?’ cumhurbaşkanı adayını altılı masa belirleyecektir kelamına dönüp öteki bir şey söylemektir. Ekrem İmamoğlu genç, dinamik bir siyasetçidir. Bu kanallar İmamoğlu’nun siyaset yapmasını hiçbir halde engelleyemez.

“CHP topluluğu bundan rahatsızdır”

Tam bilakis büyüterek çıkar. İmamoğlu’nu 2 kez daha büyütür. Bundan ne genel lider ne de CHP topluluğu rahatsızdır. Bizim rahatsızlığımız 2 sefer seçim kazanmış belediye liderimize kurulan tezgahtır. Mansur Bey’de, Ekrem Bey’in de söylediği şey ‘Belediyemize hizmet etmek istiyoruz’ 50 sefer İmamoğlu bunu söyledi ancak bu kelamı değil de kesinlikle İmamoğlu’nun adaylığını çağrıştırabilecek satır ortası kelamlar aranıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir