Camlar nasıl temizlenir? Camda iz kalmaması için ne yapmalı? En pratik cam silme yöntemleri neler? Camlar nasıl parlar?

Cam paklığı çok güç geliyor olabilir. Bu nedenle uzun müddet cam silmiyorsanız camlarınız daha çok kirleniyordur. Pekala kirli bir cam en kolay nasıl temizlenir? Hangi prosedürleri kullanarak camdaki su lekeleri giderilir? Camlar nasıl parlatılabilir? Camları silerken hangi bezleri ve materyalleri tercih etmeli?

Evinizin havasını değiştirmek ve bol güneş almasını sağlamak için camlarınızı muhakkak aralıklarla temizlemelisiniz. Aylarca temizlenmeyen camları temizlemek daima daha sıkıntı olacaktır. Bu yüzden en azından ayda bir defa camlarınızı silmelisiniz.

Ofis camlarının da daha uygun bir iş ortamı sağlanıp, çalışanların daha memnun ve aydınlık bir ortamda çalışmasını sağlamak için muhakkak aralıklarla temizlenmesi gerekiyor. Ayrıyeten ofislerde cam paklığı ile ısı verimliliği artar ve şirket için profesyonel bir imaj yakalanır. Ofis camları kesinlikle dış cephe cam paklığı uzmanları tarafından yapılmalıdır. Yüksek katlı binaların dış cephelerindeki camlar, zorluğu ve tehlikesi göz önünde bulundurularak sağlam, sertifikalı ve profesyonel bir takım nezaretinde yapılmalı.

Camlar nasıl temizlenmeli?

1. Dış cephede bulunmaları nedeniyle çevresel faktörlere daha fazla maruz kalan camların paklığı bu usullerle daha kolay silinebilir. Lakin kullanılacak formüllerin adımlarına dikkat etmelisiniz. İşte tesirli cam temizleme yolları:

2. Cam paklığında temel kural mikrofiber bir bezin tercih edilmesi. Camdaki fazla suyun alınması için bezin özellikleri çok değerli.

3. Camları kesim modül silerseniz hem yorulmaz hem de daha pak bir imaj yakalarsınız. Kısımlara ayrılmış bir silme ve parlatma her vakit daha pratik olur.

4. Temizleme süreci öncesi kirlerin tozunu almak da daha pak bir manzara sağlayacaktır.

5. Sirke, yumuşatıcı, kremsiz şampuan ya da bulaşık deterjanı ile cam temizleme süreci uygulanabilir. Zehirli olmayan temizleme losyonları tercih edilmeli. Sıhhat açısından da deterjan tercihlerine çok dikkat edilmeli.

6. Yaz aylarında sıcaklığa bağlı olarak buharlaşma hızlanır ve cam çiziklerine rastlanır. Bu yüzden yazın sabah saatlerinde cam silerseniz daha güzel bir paklık olur.

7. Cam üzerindeki kalıntılar, cam jiletleri ile temizlenebilir.

8. Camın dışında panjur, pervaz yahut güneş esirgeyici varsa bunların tozu alınmalı ve paklığı de aksatılmadan yapılmalıdır. Toz almak için kuru bir fırça tercih edilebilir.

Cam paklığında hangi eserler kullanılmalı?

Sirke ile cam temizleme

Temizleme konusunda vazgeçilmez olan sirke burada da kullanılıyor.

Püskürtmeli bir şişeye 3 su bardağı su, 2 su bardağı beyaz sirke ve bulaşık deterjanı ekleyerek camlarınızı silebilirsiniz.

Sirke ile silinen camlar, pırıl pırıl bir imaj elde edecektir.

Yumuşatıcı ile cam temizleme

Buğulu camlar için yumuşatıcı kullanılabilir.

Cam silme suyuna eklenecek belirli orandaki yumuşatıcı tesirli bir yol.

Bu yollar silinen camlar daha az toz tutuyor ve buğulanmalarının önüne geçiliyor.

Kremsiz şampuan ile cam temizleme

Şampuan da cam silerken sık başvurulan bir yol.

Kovanın içine kremsiz şampuan ve su koyun, evvel camlarınızı bununla silin.

Ardından kuru bir bezle kurulayın ve kese kağıdı ile tekrar silme süreci uygulayın.

Bu formülle camların parladığı görülür.

Camlar nasıl parlatılır?

Cam paklığı sonrasında leke kalmaması ve ışıldaması için temizleme suyuna birkaç damla sirke ya da limon eklenebilir.

Özellikle bulaşık deterjanı ile silinen camlar, sirke ile parlatılır. Cam-sil ya da sirke ile parlatma süreci de silme sonrası aksatılmamalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir